UWAGA

Kochani,
Zapraszam na nową, długo oczekiwaną stronę CentrumBigFarm.pl!
Blog nie będzie już przeze mnie aktualizowany, a cała jego zawartość wraz z masą nowych rzeczy znajdzie się na nowej stronie.
-Tomasz3k

Szukaj na tym blogu

środa, 3 lipca 2013

Wieża ciśnień - dobrze zainwestowane złoto

Hej farmerzy.

Na wstępie chciałbym podziękować wszystkim, którzy miło odebrali mojego bloga i zerkają tu by dowiedzieć się czy są jakieś nowości :)

Wróćmy jednak do tematu.

AKTUALNE DANE ODNOŚNIE WIEŻY CIŚNIEŃ TUTAJ.

WIEŻA CIŚNIEŃ


  

Jak widać na powyższych obrazkach, wieża to budynek dostępny jedynie za złoto. Jednak niezwykle opłacalny. Powiedziałbym wręcz, że jest jedynym, słusznym i pierwszym na liście przedmiotów, na które opłaca się wydawać złoto!


Dlaczego wieża jest taka opłacalna?

Otóż dlatego, że zmniejsza ona zapotrzebowanie na karmę oraz nawóz! I tak o to z 10 karmy potrzebnych w kurnikach, chlewach i oborach przy najwyższym poziomie wieży potrzeba tylko 5! Czyli 50% mniej! To samo tyczy się sadów, gdzie sad jabłoniowy potrzebuje już tylko 5 nawozu, a sad wiśniowy 15 ze standardowych 30.

Wszystko jednak kosztuje.

Dzięki wieży otrzymujemy duży bonus w postaci karmy, niestety nie ma nic za darmo. Koszt wybudowania wieży ciśnień przedstawia się następująco:
Poziom 1 - 1.300 złota - od 15 lvl
Poziom 2 - 7.400 złota - od 19 lvl
Poziom 3 - 13.000 złota - od 23 lvl
Poziom 4 - 24.800 złota - od 27 lvl
Poziom 5 - 29.500 złota - od 31 lvl
Łącznie: 76.000 złota

Przytłaczająca ilość prawda?

Czy potrzebny jest poziom wieży wyższy od 1?

Tu dobra wiadomość dla aktywnych farmerów :) Mając wieże zaledwie na 1 poziomie i produkcje ustawianą cały czas, będziemy mieć nad wyrost karmy, która będzie przelewać się w magazynach i młyn będzie stał opustoszały. Jednak sprawa wygląda trochę inaczej u graczy, którzy nie poświęcają grze tyle czasu. U nich wyższy poziom wieży będzie nawet wskazany by przy niskim nakładzie czasu poświęconego na grę, mieć zawsze pełne magazyny karmy.

Oczywiście wszystko też uzależnione jest od ilości budynków jakie posiadamy, gdyż mając np.  młyn ulepszony na poziom maksymalny jesteśmy w stanie wyprodukować 120 karmy dla kur w 24 minuty. Mając do tego wieżę na poziomie 1, nasze kurniki (poziom max) są w stanie przetworzyć 9 karmy w czasie 13 minut. Przy tych założeniach (młyn max, kurniki max i wieża poziom 1) jesteśmy ograniczeni do maksymalnie 7 kurników, a przecież jeszcze są chlewy i obory.. :)
Dla ciekawych powiem, że dzięki wieży na 5 poziomie możemy mieć maksymalnie 13 kurników i nadal będziemy mieć pełen magazyn karmy. :)

Najciekawszy aspekt wieży to jednak przede wszystkim zmniejszone zapotrzebowanie sadów na nawóz. Jak każdy zapewne wie, sady to jedno z głównych źródeł przychodów farmy (sprzedaż jabłek i wiśni jest bardzo opłacalna), a przy niższym zapotrzebowaniu na nawóz możemy posiadać więcej sadów, co przekłada się na zwiększone przychody farmy. :)

Podsumowując

Wydatek ogromny... jednak nawet pierwszy poziom robi ogromną różnicę, a co najważniejsze, można na niego uzbierać nie płacąc realną gotówką. Większe poziomy wieży pozwalają nam mieć więcej kurników, chlewów, obór i sadów, wciąż mając pełne magazyny karmy i nawozu, przy niezbyt aktywnej grze :)

Według mnie jest to jedyny budynek, na zakup którego warto wydać złoto. Wszystko inne przyjdzie z czasem (nawet na powiększenie ostatniej działki 31.000.000$ się kiedyś uzbiera...)
Warto mieć przecież cel, do którego się dąży.

4 komentarze:

 1. Absolutnie popieram! Wieża ciśnień znacznie poprawia "jakość" gry ;) Jestem bardzo zadowolona, mimo że nie był to mały wydatek.. :D

  OdpowiedzUsuń
 2. A przy poziomie 27 mając 2 kurniki 1 chlew 1 oborę i po 1 szadzie?

  OdpowiedzUsuń
 3. Chylę czoło!!! Blog SUPER!!! Dziękuję:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Poziom 4 - 19.500 złota - od 27 lvl
  Poziom 5 - 33.500 złota - od 31 lvl
  tak jest teraz chyba to zmienili :)

  OdpowiedzUsuń

Pamiętaj by podpisać się nickiem z gry! :)