UWAGA

Kochani,
Zapraszam na nową, długo oczekiwaną stronę CentrumBigFarm.pl!
Blog nie będzie już przeze mnie aktualizowany, a cała jego zawartość wraz z masą nowych rzeczy znajdzie się na nowej stronie.
-Tomasz3k

Szukaj na tym blogu

wtorek, 2 lipca 2013

Nasiona róż, kiedy są opłacalne?

Cześć wam,

AKTUALNE DANE ODNOŚNIE NASION RÓŻ I ILE PRZEDMIOTÓW Z CZEGO WYPADA ZNAJDZIESZ NA NOWEJ STRONIE  CENTRUMBIGFARM.PL


Z racji tego, że w tym tygodniu w grze jest event "Bliżej natury", w którym do zebrania są przedmioty wypadające z pól, chciałbym podzielić się z wami informacją co się opłaca siać, a co nie.

Wielu z was zapewne jak zobaczy możliwość siania róż, to zabiera się do tego od razu, byleby posiać, zebrać, zarobić. Jednak jest to błąd!


Róże, które dostajemy podczas misji z pszczołami, czy też innych, służą między innymi po to, by podczas eventów, w których należy zebrać przedmioty wypadające ze zbiorów, otrzymać ich jak najwięcej, w najkrótszym czasie.

Posłużę się tutaj aktualnym zadaniem "Zebrać ślady".
Dla mojego poziomu (51) należy zebrać 250 śladów ze zbiorów na polach. Zastanawiacie się pewnie teraz ile tych śladów wypada z poszczególnych siewów.

Zebranie:
 • Kukurydzy - 1 ślad / 5 minut
 • Kapusty - 3 ślady / 45 minut
 • Pszenicy - 20 śladów / 6 godzin
 • Róż - 10 śladów / 30 minut

Całkiem do przyjęcia prawda? Otóż nie jest to takie piękne na jakie wygląda. Trzeba liczyć się z prawdopodobieństwem, a te jest czasem okropne dla nas.  Weźmy jeszcze pod uwagę czas wzrostu danego plonu.

Przejdźmy do obliczeń. Dla ułatwienia liczę tylko zbiory na jednym polu oraz 100% skuteczność.

 • Kukurydza - 20 godzin 50 minut
 • Kapusta - 63 godziny
 • Pszenica - 78 godzin
 • Róże - 12 godzin 30 minut

Dla zobrazowania przedstawiam wykres:


Tyle właśnie potrzeba czasu, by zebrać wszystkie ślady (250) mając jedno pole. Mając więcej pól wystarczy podzielić czas przez liczbę posiadanych pól.

Pamiętajcie, że moje obliczenia przyjmują 100% skuteczność zbiorów, a w rzeczywistości jest różnie... raz 50%, raz 100%, a czasem nawet nic nie wyskoczy.

Tak czy siak. Mam nadzieje, że od tej pory nie będziecie pozbywać się róż jak leci, tylko będziecie je zbierać i korzystać wtedy gdy się opłaca (eventy). :)

Pozdrawiam i życzę pozytywnego ukończenia eventu!

tomasz3k

2 komentarze:

 1. czekam na przeliczenia co bardziej się opłaca ? produkować szarlotkę czy sprzedawać produkty potrzebne do produkcji szarlotki.

  OdpowiedzUsuń
 2. jesteś niesamowity
  brawo
  alicja-walewska2

  OdpowiedzUsuń

Pamiętaj by podpisać się nickiem z gry! :)